Дезінфекція кондиціонера | Запахи в салоні

isparitel kondicionera1Дуже часто власники автокондиціонерів стикаються з тим, що в салоні присутній неприємний запах. Такий запах з'являється при включенні кондиціонера з охолодженим запахом. Деякі думають, що причина цього грибок в кондиціонері. Неприємний запах з'являється з дефлекторів після повторного включення приладу, швидше за все через бруд, який в ньому присутній.

В чому причина? Повітря проходить через випарник і охолоджується. А з повітрям в радіатор потрапляють тополиний пух, бруд і пил. Для того, щоб це попередити перед ним встановлюють мікрофільтр салонного повітря. Випарник перебуває у вологому стані, оскільки на ньому збирається конденсат. Вся рідина через дренаж виходить назовні. Запах неприємний з'являється, якщо не працює мікрофільтр.

При виключенні кондиціонера випарник нагрівається і видає в салон запах з вологим повітрям. Після повторного включення кондиціонера повітря в салоні може бути як в сауні. Коли кондиціонер остигає запах повністю зникає.

 

isparitel kondicioera2Палити в салоні при кондиціонері з режимом циркуляції призводить до жахливого запаху, тютюновий дим залишається на зовнішніх стінках випарника. Також, тютюновий запах осідає в дренажній системі. Відбувається це через те, що нижня частина випарника перебувати в конденсаті, тому в салон потрапляє повітря і вода.

Що робити? Варто почистити дренаж. А якщо потік повітря в салон слабенький, це означає забитий фільтр або випарник салонного повітря. Даний фільтр слід міняти раз на рік.

Багато фірм з обслуговування кондиціонерів пропонують очистку за допомогою хімії. Однак, справа в тому, що до випарника так просто не дістатися. До того ж, дихати хімією після цього не дуже то хочеться.

Щоб убити всі мікроорганізми і неприємний запах найкраще добре промити випарник. Для цього його потрібно зняти і якісно продезінфікувати. Зняття випарника - процедура непроста і дорога в більшості випадків. Чистка запобігає корозії металу, термін служби даного кондиціонера можна за допомогою цієї нехитрої процедури в рази продовжити.