Ремонт компресора і промивка системи автокондиціонера у Вінниці

promivka avtokondicioneraЧасто трапляється ситуація, коли заклинює або шумить компресор. А буває, що немає ніякого шуму і збою в роботі, однак компресор не качає або втрачає герметичність.

Яка причина негерметичності компресора? Найбільш поширена причина - сальник компресора кондиціонера. Найчастіше, дана несправність трапляється з компресорами Harrison або Delphi. Сальник компресора можна замінити окремо, без монтажу компресора, так як це дозволяє його конструкція. Однак, найчастіше місця надзвичайно мало під капотом і помістити туди знімачі практично неможливо. А в окремих випадках, потрібно використовувати гідравлічний прес, також після заміни сальника потрібно здійснити регулювання зазору між притискною пластиною і шківом за допомогою регулювальної шайби. Всі ці операції важко зробити на самому автомобілі. Виходячи з цього, ми не замінюємо сальник компресора без його зняття.

Компресори іншого типу DENSO, для вилучення сальника необхідно зняти передню частину компресора, оскільки сальник впресовано всередину компресора.

Компресори типу Calsonic мають моделі компресора, сальник якого складається з декількох частин, які ущільнюють вал і тіло компресора.

Бувають випадки, коли у компресора відбувається витік між його частинами. Зазвичай ущільнюють компресор або звичайним O-Ring великого діаметру, або прокладкою з металу. Для заміни ущільнювача необхідне розбирання, яка вимагає відповідальної, акуратної і тонкої роботи.

Можна виділити два типи звуків, що доносяться з компресора

Перший: коли не пропадає звук і шум при виключенні мотора, шум при включенні. У першому випадку, проблема в підшипнику шківа компресора, який потрібно замінити.

У другому випадку: шум при включенні кондиціонера. Це означає, що поломка досить серйозна і швидше за все ремонту не підлягає. Гуркіт свідчить про те, що є присутнім люфт рухомих частин.

Доливання масла може на якийсь час відтягнути момент остаточної зупинки компресора. Однак, заміну компресора в зборі необхідно буде провести.

У будь-якому випадку при виявленні якихось підозрілих шумів необхідно моментально звернутись в спеціалізований сервіс.

Хибна думка, що часто зустрічається, що компресор необхідно експлуатувати до того моменту поки він не зламається остаточно, незважаючи на дивні шуми і звуки.

Під час зносу компресора виділяються продукти зносу: зі стінок камер сточується алюміній, з кілець зпилюється графіт, тим самим забиваючи ресивер-осушувач.

В такому випадку компресор недостатньо замінити на новий, оскільки він знову зламається. Справа в тому, що продукти зносу потрапляють в масло, яке забарвлюється в темний колір і потрапляє в усі частини системи компресора. Помінявши компресор, продукти зносу можуть розладнати його вже через місяць.

Якщо виявити шуми на початкових стадіях - то процедура промивання системи буде потребувати менше матеріальних витрат. Промивання системи - це складний процес, для його здійснення ми рекомендуємо демонтувати всі його частини і промити окремо. Також рекомендується замінити ресивер-осушувач.

Багато недобросовісних фірм пропонують клієнтам за мінімальні гроші зробити промивання компресора без розбирання. Однак, слід враховувати що майстрові не завжди вдало доводиться витягувати продукти зносу, які перетворилися в стан асфальту. Найчастіше це трапляється тоді, коли авто довгий час перебуває в пасивному стані і всі масла і продукти зносу просто пересихають і витягти їх практично неможливо фізичними зусиллями.

У висновку хочеться акцентувати увагу на тому, що автомобільний кондиціонер - це складна система, яку необхідно обстежити і ремонтувати за першими ознаками її дивної поведінки.

Промивання системи автомобільного компресора актуальне при механічному гуркоті і брязкоті під час включення. Якісна промивка здійснюється тільки за допомогою демонтажу всіх частин компресора спеціальними розчинами. Обов'язково необхідно провести заміну ресивера-осушувача. Іноді краще поміняти і ТРВ.

Щоб не витратити круглу суму, рекомендується не затягувати з ремонтом, так як на ранніх стадіях всі ремонтні роботи зробити куди простіше і дешевше. Ми рекомендуємо, по завершенні чергового сезону звертатися в спеціалізований сервіс для профілактики і усунення неполадок.